...
  • 9. dubna 2024

Gigafactory přece nemůže stát uprostřed vesnice, říká Martin Bohoněk

Velkou továrnu na výrobu baterií do automobilů o rozloze přibližně 380 fotbalových hřišť plánuje stát postavit mezi obcemi Dolní Lutyně a Věřňovice. Přinést by do budoucna měla přibližně 7 000 pracovních míst a investice by měla být ve výši 200 miliard korun. Místní obyvatelé se stavbou ale nesouhlasí a založili spolek Zachovejme Poolší, který má v plánu stavbě zabránit. Petice proti stavbě přesáhla již 3 400 podpisů a spolek založil sbírku, která má sloužit na právní analýzy a zastoupení, přípravu otázek do plánovaného referenda a realizaci informačních materiálů. Na ní se za týden vybralo více než 180 000 korun. Jedním ze členů výboru spolku je Martin Bohoněk a my jsme ho požádali o rozhovor.

Celý článek si můžete přečíst na Odbory-sho.cz

Autor:
  • Michal Brtníček
Nejsme v tom sami

Co o nás napsali

Přeji hodně fyzických i psychických sil Vám všem při snaze o udržení Dolní Lutyně a Věřňovic v takové kráse v jaké je doposud a věřím, že se společně podaří projekt nějakým způsobem zastavit.

Ing. Robert Cieślar
Netis, a. s.

Vážení, obdivuji Vaši akceschopnost. Jste srozumitelní, transparentní a inspirativní! Děkuji. Rád přispěji a pomůžu.

Tomáš Netočný
Dokumentarista Post Bellum
a Paměti národa

Samotná skutečnost, že i starosta obce se o tak závažném rozhodnutí musí dovědět z veřejných médii je pro mne vrcholem arogance a pošlapáním zásad demokratického systému.

Richard Konkolski
První Čech, který obeplul zeměkouli