...
  • 1. dubna 2024

Zveme vás na tradiční úklidovou akci

Jaro je tu a s ním i tradiční výzva ke společnému úsilí o čistší a krásnější okolí, ve kterém žijeme. Připojte se k nám v sobotu 6. dubna 2024 na akci Úklid Poolší a pomozte nám vrátit naší přírodě její původní tvář. Sraz účastníků je naplánován na 13:00 hodin na hřišti TJ Sokol ve Věřňovicích. Letos začínáme raději dříve, abychom stihli co nejvíce.

Naše trasy úklidu nás zavedou na různá zajímavá místa, od cesty k "Dubu“, podél dálnice, k řece a podél řeky ke druhému splavu Pod Majcharkem. Nevynecháme ani úsek od splavu směrem k hřišti mezi poli, ke kačoku, směrem k Mc. Donald’s, cyklostezku podél měřící stanice směrem k Bezdínku, a také "po Grobli", což je trasa od kolejí do Věřňovic po obou stranách příkopu.

Tuto akci podporujeme poskytnutím pytlů, rukavic a zajistíme i odvoz nasbíraného odpadu do sběrného dvora. Jako malé poděkování pro všechny, kdo přijdou a pomohou, bude na hřišti TJ Sokol připravena klobáska z uzáku, kterou si můžete vyzvednout po dokončení úklidu.

Pro lepší organizaci a rozdělení do úklidových skupin prosíme, abyste nahlásili svou účast prostřednictvím telefonu, SMS, WhatsApp na kontakty Michaela Wotke, 605 240 100 nebo Petra Klusková, 724 145 230.

Předem děkujeme všem, kteří se rozhodnou připojit. Příroda si to zaslouží, a my věříme, že společně dokážeme udělat velký kus práce pro její ochranu a krásu.

Oficiální pozvánka - leták

Autor:
  • Michal Brtníček
Nejsme v tom sami

Co o nás napsali

Přeji hodně fyzických i psychických sil Vám všem při snaze o udržení Dolní Lutyně a Věřňovic v takové kráse v jaké je doposud a věřím, že se společně podaří projekt nějakým způsobem zastavit.

Ing. Robert Cieślar
Netis, a. s.

Vážení, obdivuji Vaši akceschopnost. Jste srozumitelní, transparentní a inspirativní! Děkuji. Rád přispěji a pomůžu.

Tomáš Netočný
Dokumentarista Post Bellum
a Paměti národa

Samotná skutečnost, že i starosta obce se o tak závažném rozhodnutí musí dovědět z veřejných médii je pro mne vrcholem arogance a pošlapáním zásad demokratického systému.

Richard Konkolski
První Čech, který obeplul zeměkouli